Czy masz ochotę czasem na coś dobrego i niekoniecznie by były to słodycze? Jeśli tak, to zrób sobie koktajl owocowy, a przekonasz się że łatwo zastąpisz nim wysokocukrowe słodkości. Koktajle są pełne owoców, które możesz zebrać w ogródku lub kupić od lokalnych sprzedawców, i włożyć wprost do miksera. Możesz użyć jednego rodzaju owocu, lub połączyć kilka. Inwencja zależy od ciebie, twojej wyobraźni i tego co preferują twoje kubki smakowe!

Na początek możesz skorzystać z naszych propozycji, a jeśli jesteś już doświadczonym smakoszem koktaji, to być może zaskoczymy cię nowym połączeniem smaków. 

Tak czy siak, zapraszamy do spróbowania i zapewniamy, że się nie rozczarujesz, jeśli tylko lubisz gęste, odżywcze koktajle!

“Intensywnie jagodowo”

¾ szklanki soku ananasowego (175ml)

⅓ szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny (1 sztuka)

⅓  szklanki napoju roślinnego (80ml)

12 truskawek

1 banan

½ szklanki borówek

Do miksera wlać dwa rodzaje soku oraz napój roślinny, dodać truskawki, banana i borówki, a następnie zmiksować, do uzyskania gładkiej konsystencji. Koktajl pić od razu po przygotowaniu. Z podanych składników uzyskasz dwie duże porcje napoju.

“Taniec z czarną porzeczką”

⅔ szklanki soku jabłkowego (150ml)

½ szklanki owoców czarnej porzeczki (125ml)

1 banan pokrojony

⅓  szklanki napoju ryżowego (80ml)

2 łyżki płynnego miodu (25ml)

Do miksera wlać sok, napój ryżowy i miód, a następnie dodać owoce. Całość miksować na małych obrotach, stopniowo je zwiększając, do momentu gdy konsystencja będzie jednolita i gladka. Spożywać natychmiast po przygotowaniu. Porcja dla dwóch osób.

“Wiśniowe orzeźwienie”

1 szklanka napoju sojowego (250ml)

1 szklanka wiśni bez pestek

2 ćwiartki ananasa pokrojonego na kawałki

1 banan

1 ćwiartka mango

Do miksera wlać napój sojowy, dodać wiśnie, ananas, banana i mango. Składniki zmiksować na gładko, a następnie spożywać zaraz po przygotowaniu. Dwie porcje koktajlu.

Spożywając systematycznie te pyszne, kolorowe koktaje, zyskasz więcej energii, która przełoży się na twoje działania w życiu codziennym. Koktajle są bardzo dobrą przekąską w ciągu dnia, lub towarzyszem śniadań, mogą być również samodzielnym drugim śniadaniem, jeśli preferujesz lekkie posiłki. W zależności od użytych składników mogą stać się podwieczorkiem, albo zastąpić kolację. Ważne jest to by koktaj ci smakował, więc równie dobrze możesz tworzyć własne kompozycje z owoców.